Giriş Yap

MENÜ

Blog

KAS

10

2021
Basınç Anahtarı Kalibre Ederken Tekrar Edilebilirliği Başarmak (Basınç Kalibrasyonu.04)

Basınç anahtarı kalibre etme işlemi zaman alan bir süreçtir. Bu durumda başarının anahtarı ise tekrar edilebilirliktir. Tekrar edilebilirliğe ulaşmak için, belirlenen ayar veya sıfırlama noktasına yaklaşırken anahtar basıncına yavaş değişiklikler uygulanmalıdır. Anahtar ayar noktalarının nerede olduğunu belirlemenin yanı sıra, test pompanızın verniye skalası veya ince ayar mekanizmasının, basıncı ayar noktası ile anahtar sıfırlama noktası arasında değiştirecek kapasiteye sahip olduğundan emin olmanız gerekir. Bu
ayarlamalar manuel olduğundan ayar/sıfırlama noktaları ölçümlerinin tekrar edilebilir olması zordur. Ancak zaman içinde teknisyenler, pompanın ince ayarının, ayar/sıfırlama noktası basıncı aralığına denk gelmesini daha sürekli ve sık bir şekilde sağlayabilir. Bu proses, daha geniş bir ince ayar aralığına sahip bir pompa seçilerek daha da kolaylaştırılabilir. Bu sayede ölçüm gereksinimlerinizi karşılamak için daha doğru ayarlamalar yapabilirsiniz.

Fluke 729 Otomatik Basınç Kalibratörü ile bir basınç anahtarı test edilirken, anahtar ayar noktası, sıfırlama noktası ve ölü bant otomatik olarak bulunur ve kaydedilir. Bu sayede hem zamandan tasarruf edersiniz hem de güvenilir, tekrar edilebilir sonuçlara ulaşırsınız.

Fluke 729 Otomatik Basınç Kalibratörü, basınç kalibrasyonu prosesini sadeleştirmek ve aynı zamanda daha hızlı, daha doğru test sonuçları sağlamak üzere, özellikle proses teknisyenleri düşünülerek tasarlanmıştır. Teknisyenlerin de bildiği gibi basınç kalibrasyonu zaman alan bir işlemdir; ancak kullanımı kolay, sağlam ve portatif bir pakette sunulan 729, otomatik basınç oluşturma ve düzenleme imkanı sağlayan dahili elektrikli pompası sayesinde bu işlemi her zamankinden kolay hale getirir. İdeal portatif basınç kalibratörü olan Fluke 729 ile hedef basıncı yazmanız yeterlidir; kalibratör otomatik olarak istenen ayar noktasına pompalama yapar. Ardından dahili ince ayar kontrolünü kullanarak basıncı istenen değerde otomatik olarak sabitleyebilirsiniz.
Fluke 729 ile ;
• 300 psi / 20 bar'de otomatik basınç oluşturma ve düzenleme
• Dahili test şablonlarını kullanarak prosesi kolayca belgeleme
• Otomatik dahili ince basınç ayarı
• 4 - 20 mA sinyaller için ölçüm, kaynak belirleme ve simüle etme işlemlerini kolayca yapabilirsiniz. 

729 Otomatik Basınç Kalibratörü  ve çalışma şeklinizi nasıl değiştireceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için ürün sayfamızı ziyaret edin.