Giriş Yap

MENÜ

Blog

MAY

04

2021
Fluke ii900 ile ii910 Modellerinin Karşılaştırılması

Fluke akustik görüntüleme kameraları arasındaki farklar nelerdir?

Fluke ii900 Akustik Görüntüleme Cihazı ve Fluke ii910 Hassas Akustik Görüntüleme Cihazı birçok benzerliğe sahiptir. İki cihaz da sızıntıları bir dizi mikrofon kullanarak belirler. Sızıntının ses perdesi belirlendikten sonra görsel bir ses haritasına dönüştürülerek sesi “görmeniz” sağlanır. ii900 gibi ii910 da alanı hızla tararken tek bir düğme ile fotoğraf ve video yakalamak için kullanılabilir. Bu iki araç 7” LCD dokunmatik ekranlarıyla neredeyse birbirinin aynısıdır; ancak iki cihaz arasında önemli farklar bulunmaktadır.

Bu iki akustik görüntüleme kamerasının teknik özellikleri birbirine yakın olsa da, en büyük farklılıklar frekans aralığı, mesafe, minimum kare hızı ve raporlama işlevindedir.

  ii900 sızıntı belirleme ii910 korona, PD ve sızıntı belirleme
Frekans aralığı 2 kHz ila 52 kHz 2 kHz ila 100 kHz
Mesafe 0,5 metre ila > 50 metre (1,6 ila > 164 fit) 0,5 ila > 120 metre (1,6 ila > 393 fit)*
Minimum kare hızı 12,5 FPS 25 FPS
Raporlama işlevi LeakQ LeakQ
PDQ modu

ii910 Hassas Akustik Görüntüleme Cihazı

ii910 yalıtkanlarda, transformatörlerde, ana şalterlerde ve yüksek gerilim hatlarındaki önemli bir sorun olan elektriksel kısmi boşalmayı (PD) belirleyebilir. Bu sorunlar kontrol edilmezse elektrik kesilmesine, yangınlara, patlamalara veya ark parlamalarına sebep olabilir. ii910, hem sızıntıları hem de PD sorunlarını belirlemek için hepsi bir arada bir araç sunar.

ii900 gaz, vakum, basınçlı hava sızıntısı belirleme

ii900 akustik görüntüleme kamerasının sahip olduğu sade ve sezgisel arabirim ile teknisyenler, arka plandaki yüksek gürültüyü filtreleyerek sızıntının ses frekansını ayırt edebilir. Ekip, yoğun çalışma durumunda bile tesisin tamamını birkaç saat içinde inceleyebilir. Artık verimli çalışma sağlamak ve çalışma maliyetini azaltmak için gereken hava sızıntısı onarımlarını hızlı ve kolay bir şekilde tespit edebilirsiniz. Görüntüler, raporlama amacıyla kaydedilebilir ve dışa aktarılabilir.