Giriş Yap

MENÜ

Blog

NİS

08

2022
Tektronix Dokunmatik Ekran Osiloskopunun Devrimi

Dokunmatik ekranlar günlük hayatı ele geçirdi. Akıllı telefonlar ve dizüstü bilgisayarlardan akıllı TV'lere ve araç navigasyon sistemlerine kadar dokunmatik ekranlar, kullanıcılar için cihaz deneyimini ve işlevselliğini artırıyor. NASA bile en son uzay aracındaki çoğu operasyon için dokunmatik ekranlar kullanıyor.

2017 yılında Tektronix, dokunmatik arayüz için özel olarak tasarlanmış 5 Serisi MSO Osiloskopunu piyasaya sürdü. Öncesinde, osiloskoplara dokunmatik ekran özellikleri eklenmişti,  bu nedenle kullanıcıların cep telefonlarında olduğu gibi sıfırdan oluşturulan dokunmatik ekranlarla aynı deneyimi sağlayamadılar.

"Aslında, dokunmatik ekran özelliklerine sahip 5 Serisi MSO'yu piyasaya sürdüğümüzde, mühendislere bunun GERÇEK bir dokunmatik ekran olduğunu ve onlara bir tablet ile aynı deneyimi yaşatacağını açıkça belirtmemiz gerekiyordu." diyor Tektronix Teknik Pazarlama Müdürü David Pereles. 5 Serisi MSO aynı zamanda, sadece probları değiştirerek analogdan dijitale dönüştürülebilen 8 FlexChannel™ girişi sunan ilk osiloskoptu.

Lansmanından bu yana Tektronix, osiloskobun yeteneklerini esas olarak geliştiren yeni uygulama yazılımı dahil olmak üzere yeni işlevler ve seçenekler ekleyerek düzenli ürün yazılımı güncellemeleri yayınlamaktadır. Bu sürekli ürün gelişimi, yatırımınızın değerini korur ve Tektronix dokunmatik ekranlı osiloskopların geleceğe hazır  ve iş için en güncel araçlar olmasını sağlar.

Tektronix Dokunmatik Osiloskopların Evrimini İzlemek İçin Tıklayınız. 

Bugün, Tektronix dokunmatik ekranlı osiloskoplar, ortak test standartları ve  çok çeşitli gömülü sistemler, dijital protokoller, yüksek hızlı seri PHY katmanları, güç ölçümleri, geniş bant RF analizi ve daha fazlası için destek sunar ve bu düzenli güncellemeler sayesinde, ister birkaç yıl önce ister birkaç ay önce satın alınmış olsun ,müşterilerin hepsi  en güncel yeniliklere sahip olur.

Yeni teklifler ve geliştirmeler için zaman çizelgesine bir göz atın:

*2018'de, 5 Serisi MSO'nun piyasaya sürülmesinden sadece bir yıl sonra, Tektronix, olağanüstü gürültü performansına sahip daha yüksek performanslı bir osiloskop olan 6 Serisi MSO'yu piyasaya sürdü. Bu seri, 8 GHz bant genişliği ve 4 kanalın tamamında aynı anda 25 GS/s örnekleme hızına sahip ilk orta menzilli cihazlardan oluşuyordu. Aynı zamanda yeni bir düşük gürültülü ön yükseltici ASIC, TEK061'i içeriyordu ve yüksek çözünürlük modunda 220 MHz'de 16 bit çözünürlük sağladı. Bu seri daha sonra 2020'de 8 kanala ve 10 GHz'e geliştirilerek yeniden piyasaya sürüldü. Artık 12-bit ADC'ler ve endüstride en iyi gürültü performansı ile  sinyal doğruluğu sunuyor ve 1 mV/böl ve 1 GH'de 52 μV'den daha az gürültüye katkıda bulunuyor.

*2019'da, daha yüksek performanslı kapsamlarla aynı yeteneklere sahip 4 Serisi MSO piyasaya sürüldü. 4 Serisi, sınıfındaki en yüksek çözünürlüğe (1920 x 1080 HD) sahip en büyük ekrana (13.3") ve en yüksek dikey çözünürlük için 12 bit ADC'lere sahiptir. Yenilikçi FlexChannel™ teknolojisi ile altı giriş kanalı sunan bu sınıftaki ilk cihazdır.

* TekScopeTM yazılımının birden fazla sürümü, mühendislerin her yerden uzaktan çalışmasına olanak tanır. Kullanıcılar, aynı arayüzde aynı anda birden fazla cihazdan 32 kanala kadar verileri görüntüleyebilir ve analiz edebilir. TekScope şimdi test ve ölçüm pazarındaki en gelişmiş dalga biçimi analiz PC yazılımını sunuyor.

* Ocak 2022’de, tam kapasiteli bir giriş kanalını kayıpsız bir şekilde senkronize edilmesine olanak sağlayan, yardımcı tetikleyiciyi kapsayan önemli güncellemelerle 5 serisi B MSO piyasaya sürüldü. Ek özellikler arasında, frekans yanıtı analizi ve genel amaçlı kullanım için dahili fonksiyon üreticiden 2 kat daha hızlı dalga biçimleri ve ek güvenlik için verileri çıkarılabilir bir sürücüde depolayan katı hal sürücü sistemi bulunuyor.

* 5 Serisi MSO'nun 2017 lansmanından bu yana ve bugün, 2 düzineden fazla seri protokol, ortak fiziksel katmanlar için uyumluluk testi, titreşim analizi ve gelişmiş tek fazlı ve üç fazlı güç ölçümleri için destek eklendi.

Tektronix, şaşırtıcı çok yönlülük, olağanüstü içgörü, hızlandırılmış hata ayıklama ve düşük gürültü ile beklentilerin ötesine geçen dokunmatik ekranlı osiloskoplar sunuyor. Osiloskoplarımızı son beş yılda nasıl geliştirdiğimiz ve sıklıkla yaptığımız  ürün yazılımı güncellemelerimizin her zaman en son teknolojiye sahip olmanızı nasıl sağladığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayınız