MENÜ

Blog

ARA

21

2023
Tektronix, Gelişmiş Keithley KickStart Batarya Simülatör Uygulamasını Başlattı

Batarya modellerini oluşturma ve simüle etme yeteneği ile KickStart yazılımının 2.11.0 sürümü otomotiv uygulamaları, kablosuz ve endüstriyel uygulamalar için döngü testlerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilir.

Test ve ölçüm çözümlerinde lider sağlayıcı Tektronix A.Ş. bugün, Batarya Simülatörü Uygulamasındaki iyileştirmeler de dahil olmak üzere KickStart Yazılımının 2.11.0 sürümünün piyasaya sürüldüğünü duyurdu. 2400 Grafik Dokunmatik Ekran Serisi Kaynak Ölçüm Birimlerini (SMU'lar) ve 2600B Serisi SMU'ları destekleme yeteneği ile Keithley KickStart Batarya Simülatörü Uygulaması, kullanıcılara kolayca pil modelleri oluşturma, pilleri simüle etme ve tüketici kablosuz IoT cihazları, otomotiv ve endüstriyel uygulamalar için batarya döngüsü testleri gerçekleştirme yeteneği sağlar. Bu özel uygulamadaki geliştirmelerin listesi, kullanıcılara "tek kutulu", kod gerektirmeyen bir çözümün parçası olarak güçlü işlevsellik sağlar. Çeşitli Keithley SMU'larını destekleyen gelişmiş uygulama aynı zamanda bir batarya modeli ve 2281S batarya simülatörü oluşturmak için 2380 elektronik yük kullanma ihtiyacını da ortadan kaldırarak özel bir SMU komut dosyası yazmak için gerekli olan zamandan, emekten ve maliyetten tasarruf sağlar.

Keithley Ürün Müdürü Frank Mammana, “Keithley KickStart Yazılımı Batarya Simülatör Uygulamasının bu sürümünün tek kutulu, kodsuz olması müşterilerimizin zahmetsizce batarya modelleri oluşturmasını, PC tabanlı bir yazılımın rahatlığıyla test bataryalarını simüle etmesini ve çevrime sokmasını mümkün kılıyor.” diye paylaşıyor ve ekliyor “Bu son teknoloji uygulama, anlık veri görselleştirmesi ve toplanması için oluşturulmuş gerçek zamanlı tablo ve grafik görünümleri sağlıyor; Batarya VOC, Vt, SOC, ESR, akım ve kapasitenin dinamik ve statik batarya modellerini sergiliyor. Bu özellikler, müşterilerimize değerli zamandan ve çabadan tasarruf sağlarken, ek doğruluk ve görselleştirme olanağı da sağlayacak.”

Batarya simülasyonu ve deşarj modeli oluşturma gibi geçmiş sürümlerde yer alan özelliklerin yanı sıra, KickStart Batarya Simülatörü Uygulaması, aynı anda kontrol edilebilen maksimum sekiz cihaz kapasitesine sahip olup sayısız test kesme koşuluna erişim ile birden fazla şarj ve deşarj döngüsü aracılığıyla batarya testine olanak sağlar. Keithley KickStart Yazılım Batarya Simülatörü Uygulamasının bu çığır açan sürümü, yalnızca özel batarya modelleri oluşturma, düzenleme ve simüle etme yeteneği sağlamakla kalmaz, aynı zamanda gerçek zamanlı olarak simüle edilmiş şarj durumunda değişikliklere izin veren duyarlı bir kullanıcı arayüzü içerir. Müşteriler uygulamayı kullanarak birden fazla batarya modeline göz atabilir ve modelleri KickStart yazılımına ve yazılımından içe ve dışa aktarabilir.

Keithley KickStart Yazılım Batarya Simülatörü Uygulaması artık dünya çapında IoT cihazları, otomotiv ve endüstriyel pazarlarda kullanıma sunulmuştur. Lisanslama tercihlerinde fiyatlandırma aralıkları temel alınmıştır. Deneme ve fiyatlandırma seçenekleri de dahil olmak üzere daha fazla ayrıntı için Kickstart Yazılımı ürün sayfasını ziyaret ediniz.

Tektronix Hakkında

Merkezi Beaverton, Oregon'da bulunan Tektronix, Inc., sorunları çözen, içgörülerin kilidini açan ve dünya çapında keşifleri teşvik eden yenilikçi, hassas ve kullanımı kolay test, ölçüm ve izleme çözümleri sunmaktadır. Tektronix, 75 yılı aşkın süredir dijital çağın ön saflarında yer almaktadır. Ürünlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgiye Tek.com'dan ulaşabilirsiniz.

Bir Tektronix şirketi olan Keithley, 75 yılı aşkın bir süredir elektronik üreticilerinin yüksek performanslı üretim testi, süreç izleme, ürün geliştirme ve araştırma konularındaki özel ihtiyaçlarına yönelik gelişmiş elektrik test cihazları ve sistemleri tasarlamakta, üretmekte ve pazarlamaktadır. Hassasiyeti ve doğruluğuyla bilinen Keithley ürünleri, doğru akım (DC) veya darbeli elektrik sinyallerini kaynaklamak, ölçmek, bağlamak, kontrol etmek veya iletmek için kullanılır.

Tektronix ve KickStart, Tektronix A.Ş.’nin tescilli ticari markalarıdır. Başvurulan diğer tüm ticari isimler, ilgili şirketlerin hizmet markaları, ticari markaları veya tescilli ticari markalarıdır.