Giriş Yap

MENÜ

Blog

HAZ

23

2022
USB Testi İçin Etkili Araçlar

USB Testi, Doğrulama ve Hata Ayıklama

Universal Serial Bus (USB), 1996'dan beri en yaygın olarak kullanılan seri arayüzdür. Beş sentlik USB anahtarlarından üst düzey sunuculara kadar, her yıl tahmini 2+ milyar USB arayüzleri ve kabloları üretilmektedir.

Tektronix, USB silikon, ana bilgisayar, cihaz, hub testi ve hata ayıklama için kapsamlı bir otomatik çözüm sunar. Yazılımımız hızlı ve doğru ölçüm sonuçları sağlar ve kurulum, konfigürasyon ve cihaz kontrolü gibi test karmaşalarını azaltır.

USB4™, USB Type-C® ve USB-C®, Universal Serial Bus Implementers Forum'un (USB-IF) ticari markalarıdır.

USB için Kapsamlı Otomatik Çözümler

USB4TM  VERİCİ :

2019'da piyasaya sürülen USB Standardının en son sürümü, sinyal bütünlüğü, cihaz kontrolü ve artırılmış test süreleri gibi çeşitli yeni zorluklar getirmektedir. Tektronix'in sertifikalı USB4 Verici Çözümü, USB4 doğrulama sürecini kolaylaştırmak için tasarlanmıştır:

  • Göz diyagramlarını ekstrapolasyonla işleyin ve en kötü durum kanal modellerini kullanarak sinyaller üzerindeki kanal etkisini analiz edin
  • Titreşim, gürültü, göz yüksekliği/genişliği ve görselleştirme grafikleri dahil olmak üzere derinlemesine hata ayıklama bilgileri
  • Küresel ekiplerinizle işbirliği yapmak ve pazara sunma süresini kısaltmak için çevrimdışı dalga biçimi analizi
  • USB4 Tx Teknik Özellikleri
  • USB4 Broşürü

USB4 ALICI:

Veri hızlarının sürekli artması, özellikle en yüksek hızlarda USB alıcılarının tasarlanmasını ve test edilmesini hem zor hem de pahalı hale getirmektedir. USB Rx uyumluluk testi, çeşitli sinüzoidal titreşim (SJ) frekanslarında hem kısa hem de uzun kanallar için karmaşık gerilimli göz kalibrasyonu işleminin gerçekleştirilmesini gerektirir. Bu işlem, manuel olarak yapıldığında oldukça zor ve zaman alıcı olabilir.

Tektronix  bu süreci basitleştirmek için Tektronix DPO70000SX gerçek zamanlı osiloskopla entegre eden USB4 alıcı testi için ortak bir çözüm sunmak üzere işbirliği yaptı. Ortak çözümümüz, tüm kalibrasyon ve ölçüm sürecini otomatikleştirerek test süresini kısaltır ve daha güvenilir ölçümler sağlar.

USB4 Rx Teknik Özellikleri

USB 3.2

USB 3.2 spesifikasyonu (20 Gbps), önceki USB 3.0 (5 Gbps) ve USB 3.1 (5 veya 10 Gbps) özelliklerine sahip olmakla beraber Çift Şeritli (x2) çalışma olanağı sunar.

Tektronix'in USB 3.2 otomatik uyumluluk testi çözümü, silikon, ana bilgisayar, cihaz, hub ve bağlantı istasyonu için uyumluluk testini destekler. USB 3.2, üç farklı sertifikayı (Gen 1, Gen 2 ve Gen 2x2) kapsadığından, çözümümüzü, tek bir yazılımla üç sertifikanın tümünün uyumluluğunu test etmenize olanak tanıyarak size zaman kazandıracak şekilde tasarladık.

USB 3.2 Verici Çözümümüz ile ilgili daha fazlasını öğrenmek için tıklayın.

USB 2.0

USB 2.0, kanıtlanmış performansı ve yaygın desteği sayesinde orta hızlı uygulamalar için tercih edilen bir arayüzdür. Tektronix, USBIF standartlarına göre sinyal bütünlüğünü değerlendirmek için araçlar ve sistem düzeyinde hata ayıklama için protokol kod çözme sunar:

Tektronix USB 2.0 otomatik uyumluluk testi yazılımı, düşük hızlı, tam hızlı ve yüksek hızlı veri seviyelerini destekleyen USB 2.0 tasarımları için tek tuşla test sağlar.

Tektronix TDSUSBF fikstür seti, düşük ve tam hızlı sinyal kalitesi, ani akım, düşme ve sarkma, alıcı hassasiyeti ve empedans ölçüm testleri için bir problama çözümü sunar.

Tektronix USB 2.0 kod çözücü çözümleri, düşük hızlı, tam hızlı ve yüksek hızlı USB veriyolları için otomatik tetikleme, kod çözme ve arama sunarak hızlı, verimli doğrulama ve hata ayıklama sağlar.

Daha fazla bilgi için ürün kılavuzlarımızı inceleyebilirsiniz:  USB 2.0 Automated Compliance Testing on 5 and 6 Series MSOsUSB 2.0 Decoding on 3 Series MDO, 4/5/6 Series MSOs ve USB 2.0 Compliance and Decode Software for MSO/DPO70000 and DPO70000SX