MENÜ

Fluke Networks Quick Clean 1.25-1 - Fiber Optik Temizleyici

Ürün Adı
Fluke Networks Quick Clean 1.25-1 - Fiber Optik Temizleyici
Ürün Kodu
Fluke Networks Quick Clean 1.25-1
Garanti Süresi
12 Ay
Ürün Fiyatı
185.00 USD +KDV
KDV Dahil Fiyat
222.00 USD
 
7.423,68 TL
İndirimli, KDV Dahil Fiyat
210.90 USD
%5
 
7.052,50 TL
+ -
ADET

Yapılan araştırmalara göre data center’larda, kampüslerinde,diğer kurumsal veya telekomünikasyon çevrelerindeki fiber kaynaklı sorunlarının %85 veya üzeri sebeplerinin, kirli konnektör veya sonlandırma kaynaklı olduğu tespit edilmiştir. En ideal optik performans için, optik fiber bağlantıların temiz ve atık maddelerden arınmış olması zorunludur. Fiber optik teknisyenleri ve sorun çözümleyici kişilerin yanısıra kuruluş yapan kişiler içinde fiber temizleme araçlarının kullanımı artık bir gereksinim haline gelmiştir. Fluke Networks Quick Cleaner ile zararlı atıklar geniş çeşitlilikteki konnektör tiplerinden kolaylıkla çıkarılmaktadır. Sahada çalışan teknisyenler ve fiber kurulumu gerçekleştirenler, eğitimsiz olmaksızın dahi, ağ performansını olumsuz olarak etkileyebilecek kalıntı, artık ve tozları basit bir yerleştirme ve itme hareketi yapmak suretiyle yok edebilirler. Bu temizleyiciler, mevcut Fluke Networks fiber optik solventli kalem, temizleme küpü ve tüm fiber ortamlardaki temizleme kitleri için büyük tamamlayıcılardır. Quick Cleaner Temizleyici ailesi, MPO / MTP konnektörleri de dahil olmak üzere çoğu bölmeli konnektör ve sonlandırmaları için uygun maliyetli bir çözüm sunabilmeniz için özel olarak tasarlanmıştır. Fluke Networks Quick Cleaner, adaptörlerde veya patch panellerde patch kablo üzerinde fiber optik konnektör sonlandırmalarını temizlemek için tasarlanmış, mekanik temizleme araçları ailesidir. Bu Quick Cleaner, antistatik bir materyal ile kalıplanır ve konnektör sonlandırmalarına zarar vermeden konnektördeki zararlı kirleticileri hafifçe süpüren ve çıkarabilen yeni bir kuru temizleme ipliği kullanır.

Bu araçlar, fiber optik kurulumlarında aşağıdaki şekillerde oluşan atıkların temizlenmesinde özellikle etkilidirler.

  • Yol Tozu(Road Dust) (ISO12103-1)
  • Cilt Yağı Artığı (Skin OilResidue)
  • Deniz Suyu Atığı(Salt WaterResidue)
  • Alkol Atığı(AlcoholResidue)
  • Sebze Atığı (VegetableResidue)
  • Grafit Kurutucu İpliği (Graphite dryerLint)
  • El Losyonu(HandLotion)
  • Arıtılmış Su Atığı(DistilledWaterResidue)
Konnektör Tipi NFC-IBC-1.25mm NFC-IBC-2.5mm NFC-IBC-MPO NFC-KIT-CASE-E NFC-KIT-CASE* NFC-KIT-BOX**
SC   X   X X X
ST   X   X X X
FC   X   X X X
LC X     X X  
MU X     X X  
MPO/MTP     X X    
E2000   X   X X X
Her SKU’daki toplam temizleme adeti 2500 2500 3000 2150 620 >560

*Not1: NFC-KIT-CASE temizleme küpü, 10 adet temizleme kartı,solventkalem,1.25ve2.5mm temizleme mendilleri dahildir.
**Not 2: NFC-KIT-BOX temizleme küpü, 5 temizleme kartı, solvent kalem ve 2.5mm temizleme mendilleri dahildir.

Quick Cleaner 1.25mm Temizleyici ve 2.5mm Temizleyici

Quick Cleaner 1.25mm Temizleyici, LC, LC güvenli anahtarlı ve MU konnektörleri temizlemek üzere tasarlanırken, Quick Cleaner 2.5mm Temizleyici SC, ST, FC ve E2000 konektörlerini UPC veya APC cilalı demir halka ile temizlemek için kullanılır. Kullanıcının tekniğine bağlı olan bilindik sünger temizleyicilerinin aksine, Quick Cleaner her seferinde istikrarlı, kalıcı bir temizlik sağlar. Kullanıcı basit bir itme hareketi kullanarak temizleyiciye kolaylıkla kullanabilir ve işlem tamamlandığında kullanıcı bir klik(tık) sesi duyar.

Özellikler:

  • Aleti basit bir itme hareketi ile takabilirsiniz.
  • Alet tamamen devreye girdiğinde kullanıcıyı uyarıcı CLICK sesi
  • Her üniteyle 525 üzeri sonlandırma noktasını temizleme
  • Zor erişilen konektörler için 208 mm`ye kadar uzatma ucu
  • 250N üzeri aşınmaya karşı dayanıklı
  • 1,5m üzerindeki düşmelerde oluşan darbelere karşı durmaya dayanıklı

Quick Cleaner MPO Temizleyici

MPOTemizleyici,MPO/MTP® tabanlı konnektörler üzerindeki fiber yollarını temizlemek için tasarlanmıştır. Bu araç, bölmeli adaptör içinde ve bağlantısısız kablo montajlarına yüklenmiş MT bazlı konnektör sistemlerini temizleme kapasitesine sahiptir. Quick Cleaner MPO Temizleyiciler hem erkek(çelik oluklu pin), hem dişi(oluksuz pin) patch pannelleri temizler.

Araç hem düz cilalı çoklu mod, hem de 8˚ açılı tekil mod MT demir halkalarını temizleyecektir.

Özellikler:

  • Çevirmesi kolay bir döndürme hareketi ile çalıştırabilme
  • Temizlemenin tamamlandığını CLICK sesiyle kullanıcıyı uyararak bilgilendirir.
  • Her üniteyle 600 üzeri sonlandırma noktasını temizleme
  • Erkek ve dişi MT demir halkaları temizler.
  • Temizleme ucu fiber dizisine tam hizalama yapabilmeniz için hortum başı(nozzle) mevcuttur.
  • Bağlantısız konnektörleri temizlemek için hizalama kapağı açılabilir.
Model Açıklama
QuickClean-1.25-5P Quick Clean Cleaner 1.25 mm Fiber, LC ve MU, 5’li paket (4843026)
QuickClean-1.25-1P Quick Clean Cleaner 1.25 mm Fiber, LC ve MU, Tek(4843032)
QuickClean-2.5-5P Quick Clean Cleaner 2.5 mm Fiber - SC, ST, FC, E2000, 5’li paket (4843044)
QuickClean-2.5-1P Quick Clean Cleaner 2.5 mm Fiber - SC, ST, FC, E2000, Tek (4843102)
QuickClean-MPO-5P Quick Clean Cleaner MPO Fiber, 5’li paket (4843059)
QuickClean-MPO-1P Quick Clean Cleaner MPO Fiber, Tek (4843067)
BENZER ÜRÜNLER
Fluke Networks OFP-Q-ADD OptiFiber Pro Dörtlü Eklenti Kiti
Fluke Networks OFP-Q-ADD
OptiFiber Pro Dörtlü Eklenti Kiti
577040.64 TL
548188.61 TL
SATIN AL ÜRÜNÜ İNCELE
Fluke Networks NFA-LC-SINGLE Test Adaptörü - 3351399
Fluke Networks NFA-LC-SINGLE
Test Adaptörü (1 Adet)
9229.44 TL
8767.97 TL
SATIN AL ÜRÜNÜ İNCELE
Fluke Networks Quick Clean 2.5-1P - Fiber Optik Temizleyici
Fluke Networks Quick Clean 2.5-1P
Fiber Optik Temizleyici
7423.68 TL
7052.50 TL
SATIN AL ÜRÜNÜ İNCELE
Fluke Networks Quick Clean 1.25-5 - Fiber Optik Temizleyici
Fluke Networks Quick Clean 1.25-5
Fiber Optik Temizleyici
30497.28 TL
28972.42 TL
SATIN AL ÜRÜNÜ İNCELE
Fluke Networks Quick Clean 2.5-5P - Fiber Optik Temizleyici
Fluke Networks Quick Clean 2.5-5P
Fiber Optik Temizleyici
30497.28 TL
28972.42 TL
SATIN AL ÜRÜNÜ İNCELE
Fluke Networks FI-3000 FiberInspector ™ Pro MPO Kontrol Kamerası
Fluke Networks FI-3000
Kontrol Kamerası
Fiyatı:
0.00 TL
TEKLİF İSTE ÜRÜNÜ İNCELE
Fluke Networks OFP2-200 OptiFiber Pro HDR OTDR
Fluke Networks OFP2-200
OptiFiber Pro HDR OTDR
Fiyatı:
0.00 TL
TEKLİF İSTE ÜRÜNÜ İNCELE
Fluke Networks Quick Clean - Fiber Optik Temizleyici
Fluke Networks QuickClean
Fiber Optik Temizleyici
Fiyatı:
0.00 TL
TEKLİF İSTE ÜRÜNÜ İNCELE
Fluke Networks Certifiber Pro - Optical Loss Test Set
Fluke Networks CFP2-100
Optical Loss Test Set
Fiyatı:
0.00 TL
TEKLİF İSTE ÜRÜNÜ İNCELE
Fluke Networks SimpliFiber Pro - Optik Power Metre ve Fiber Test Setleri
Fluke Networks SFPowermeter
Optik Power Metre ve Fiber Test Setleri
92896.32 TL
88251.50 TL
SATIN AL ÜRÜNÜ İNCELE