Giriş Yap

MENÜ

Blog

Bu soruya genelleme yaparak cevap veremeyiz. Sizin için en iyi olana karar vermeniz için bu olası kalibrasyon frekanslarını göz önünde bulundurun:

Devamını Oku

Pek çok RF oynatma uygulaması, laboratuvarda test edilen ürünleri tam olarak test etmek ve gerçek zamanlı sinyal ortamlarını oluşturmak için en önemli faktör olarak görülmektedir. Bununla birlikte, yalnızca parazit yakalama ve sinyal analizinin gerekli olduğu uygulamalarda, yazılım oynatma, RF mühendislerine ve spektrum yöneticilerine sinyal oluşturma gereksinimlerini karşılamak için daha esnek ve uygun maliyetli bir yol sunar. Yazımızda, Tektronix USB tabanlı spektrum analizörleri ile birlikte SignalVu-PC ve DataVu-PC uygulamalarını kullanarak bunun nasıl yapıldığını inceleyeceğiz.

Devamını Oku

Yüksek seviye bir bakış açısıyla, tüm basınç kalibrasyon sistemleri ile bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz: Bir basınç üretin ve kontrol edin. Basıncı ölçün. Test edilen cihazın çıkışını gözlemleyin ve kaydedin (DUT).

Devamını Oku

Masaüstü dijital multimetreler sadece basamak göstermeyi severler – bu onlara değer vermemizin nedenlerinden biri. Ama tüm bu basamaklar bize ne söylemeye çalışıyor? Bir dijital multimetre için doğruluk, çözünürlük ve hassasiyetin ne anlama geldiğini gözden geçirelim.

Devamını Oku