Giriş Yap

MENÜ

Blog

Elektrik sisteminizi haritalamak tam olarak ne kadar enerji kullanıldığını ve en çok enerji tüketen sistemlerin neler olduğunu görmenize imkan sağlar. Elektrik sisteminin aşırı ısındığı her an enerji kaybedilir. En çok karşılaşılan enerji kaybı durumları şu geniş kapsamlı kategorilerde sınıflandırılır: 1. Verimsiz çalışma 2. Güç kaynağının kullanılmasını engelleyen ancak yine de maliyeti karşılanması gereken güç kalitesi sorunları. 3. Aşırı ısınma Güç kaydı ve güç kalitesi kontrolü ve elektrik panellerinin ve bileşenlerinin termal incelemesi ile elektrikli sistemlerde enerji kaybı tespiti ve ölçümlendirme adımlarını izleyin.

Devamını Oku

Güç kalitesi kayıt cihazını bağlayıp, günlerce  topladığınız veriler, kullandığınız güç ile ilgili olarak kapsamlı bilgi sağlayacaktır. Bu yazıda, güç kayıt cihazları ile ilgili değişik kayıt teknikleri söz konusu edilecek, stratejinize uygun teknik ve aletler tanıtılacaktır. Araştırmanız gereken nedir? Kayıt ne zaman gereklidir?

Devamını Oku

Sıcaklık, belki de en yaygın olarak ölçülen fiziksel parametredir. Günümüzde, sıcaklık ölçümü değişik yollardan yapılabilmektedir. Ölçme için değişik opsiyonların bulunması, doğal olarak, bazı soruları beraberinde gündeme getirmektedir. Sıcaklığı nasıl ölçebilirim? Ölçümlerim ne doğrulukta? Sıcaklığı ölçmek için en iyi cihaz nedir?  Ölçüm cihazıma kalibrasyon gerekli midir?

Devamını Oku

Ölçüm yaparken çalışma güvenliğini sağlamak çok zor bir iş değildir. Dikkatli planlama, yerel düzenlemelere uygun güvenli uygulamalar ve doğru araçların doğru şekilde kullanılmasından oluşan basit bir kombinasyondur. Fluke, güvenli çalışmanız için gereken çözümleri sunar. Metnin detayındaki kaynakları kullanarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Devamını Oku